Jen obyčejné droždí, kapka medu a celé léto spím s otevřeným oknem: Domácí repelent na neodbytné komáry, funguje lépe než chemie!

Bez něj by se nedalo uvařit naše nejoblíbenější domácí recepty, avšak málokdo ví, že lze využít na spoustu užitečných věcí. Najdem ho snad u každého v kuchyni Kromě kynutého těsta jiných chuťovek vám však přinášíme několik úžásných možností jak ho využít.

Jak udělat past na komáry ?

Tato past komáry bude přitahovat víc než vaše krev. Stačí jí dát na několik míst například poblíž balkónu, nebo třeba i do pokoje. Věřte, že této “chuťovce” komáři zajisté neodolají, ven se z ní už ale nedostanou. Past z cukru nebo medu a droždí je účinná, protože se z ní prostřednictvím kvašení uvolňuje oxid uhličitý a produkuje teplo, což láká komáry.

Budeme potřebovat:

3 dl vody – 1 hrnek
¼ hrnku hnědého cukru
1/4 lžičky sušeného droždí (může být i čerstvé)
průhlednou dvoulitrovou pet láhev

Jak na to:

Láhev prořízneme na polovinu. Hnědý dáme do horké vody a mícháme až do rozpuštění. Sladký roztok necháme vychladnout a pak ho nalijeme do dolní části láhve. Přidejte kvasnice, které už nemusíté míchat. Kvasnice produkují oxid uhličitý, který velmi intenzivně voní a láká komáry. Horní polovinu láhve obráceně vložíme di spodní části láhve.

Související články

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button