Neobvyklý způsob, jak využít prášek do pečiva v záhonech a na zahradě: Stačí nasypat na zem a na tento problém můžete zapomenout

Věděli jste, že prášek do pečiva se vám skvěle hodí i na zahradě. Jeden balíček tam mějte vždy po ruce, s tímto problémem se pomůže vypořádat za pár hodin!

Nejlepší výzdobu prostředek na škodce – funguje na celé mraveniště

Nejúčinnější způsob, jakm zlikvidovat mravenci doma i vzáhrade je pomocí obyčejného prášku do pečiva. Stačí, když ho smícháte s práškovým cukrem, máte vyhráno. Mravenci totoižto tento úlovek zanesou do raveniska své královny a tím pádem se nezbavíte jen jednotlivců doma a v zahradě, ale rovnou celého mraveniště.

Způsob č.1

Postup:

Smíchejte 3 prášky do pečiva s práškovým cukerm a nasypte k místům, kde jsou mravenci.

Způsob č.2

Nasypte prášek do pečiva rovnou na mraveniště a do pár hodin bude po problému.

Nezapomínejte, že Prášek do pečiva se mravencům “lepí” na nožičky. Pokud k němu přidáte kromě cukru například i bazalku, skořici nebo majoránku, zbavíte se jich natrvalo.

Likvidace plzáků

Prášek do pečiva skvěle zabírá i proti plzáků. Dá se použít dvěma způsoby. První je, že ji nasypete přímo na tělo plzáků, nebo jí posypete okolí rostlin, které chcete uchránit. Zde je však třeba počítat s vyšším množstvím prášku. Je idální ho zakoupit v slevě nebo klidně na tento účel lze použít také prášek do pečiva po záruce.

Další způsoby, jak využít prášek do pečiva

V tomto článku vám chci ukázat, že prášek do pečiva má velký potenciál. Proto bude ve vašem domě užitečný mnoha způsoby, nejen jako přísada do koláčů a cesta.

Úklid

Pokud jde o kuchyni, prášek do pečiva má mnohem širší uplatnění než jen při pečení.

Můžete s ním důkladně vyčistit a osvěžit destičky na krájení, zbavit se mastných a odolných skvrn, případně odstranit nepříjemný zápach z chladničky.

Drahocenné předměty opět jako nové

Když už mluvíme o vlastnostech prášku do pečiva, nemůžeme opomenout jeho roli při čištění a oživení: stříbro, krystaly, čalouněný nábytek, matrace nebo proutěný nábytek.

Prášek do pečiva navíc pomůže odstranit rez

Dokáže zázraky se záclonami a prádlem

Doing laundry in laundry room of modern single family house in Suburbs.

Do dávkovače na prací prášek dáme prací prášek i aviváž, přímo do bubnu nasypeme i balíček prášku do pečiva. Výsledek uvidíte a zejména ucítíte, jakmile prádlo vyberete z bubnu. Prášek do pečiva dokáže dokonale odstranit zatuchlý zápach z textilních vláken, rozjasňuje a osvěžuje prádlo.

Pokud chcete mít zářivě bílé záclony, namočte je nejprve do vody, ve které jste si rozpustili i 3-4 bal. prášku do pečiva. Nechte působit a pak dejte jeden prášek i do praní. Záclony budou krásně!

Vyčistí pračku

Chcete-li pračku vyčistit – do prázdné pračky přidejte půl balíčku prášek do pečiva a 300 ml octa. Nastavíme na poloviční program a teplotu 90 stupňů. Nakonec pustíme 1-2 máchání, pračka se krásně pročistí.

Zdraví

Nakonec stojí za zmínku vlastnosti spojené s zdravím. Prášek do pečiva v tomto případě pomůže při trávení, zápachu z úst, zánětu dásní a nejrůznějších problémech v ústní dutině.

Další nápady od vás

Zašlé hořáky a mřížku v troubě stačí jemně vydrhnout kašičkou z prášek do pečiva a vody.

Smaltované umyvadla a nádobí budou jako nové, když je navlhčíme, posypeme práškem do pečiva a necháme přes noc působit. Ráno jednoduše smyjeme vodou a hadříkem.

Pokud máte konvici zanesenou vodním kamenem, nasypte do ní 1 lžičku prášku do pečiva, půl sklenice octa a konvici dolijeme do poloviny vodou. Zapneme, přivedeme do varu a necháme hodinu stát. Poté vylijeme, důkladně vypláchneme a ještě jednou necháme přejít varem čistou vodu.

Na připálené plechy a hrnce. Jednoduše do nich napustíme teplou vodu a nasypeme balíček prášku do pečiva, necháme půl hodiny stát a pak jednoduše omyjeme.

K čištění znečištěné trouby, rozpustíme pár lžiček kypřícího prášku v misce s vodou tak, aby vznikla pasta. Tu naneseme houbičkou na povrch trouby a necháme stát alespoň 12 hodin. Na druhý den pastu smyjeme mokrým hadříkem. Pokud v troubě ještě zůstaly staré připálené zbytky, nastříkáme na ně ocet, který jsme si nalili do láhve s rozprašovačem. Troubu necháme při nízké teplotě schnout 15-20 minut.

Zašlé hořáky a mřížku v troubě stačí jemně vydrhnout kašičkou z prášku do pečiva a vody.

Na stříbrné šperky působí prášek do pečiva jako leštidlo ze zlatnictví. Stačí, když do malého kastrůlku dáme na dno alobal, nalijeme do poloviny vodu a vsypeme 1 balíček kypřícího prášku. Vložíme šperky a krátce povaříme. Potom sejmeme z plamene a necháme v této směsi, dokud tekutina nevychladne.

Spáry mezi obkladačkami vybělíme pastou vytvořenou z kypřícího prášku a vody. Kašičku naneseme na spáry, necháme působit podle potřeby, potom smyjeme.

Kojeneckou plastovou láhev nebo termosku vyčistíme, když do ní nasypeme 1-2 sáčky prášku do pečiva a zalijeme horkou vodou. Necháme 30 minut působit a poté důkladně protřepeme a vymyjeme horkou vodou.

Usazenin v hrníčcích (zvláště ty od černého čaje a kávy), se zbavíme stejným způsobem.

Odtok je v momentě volný

Potřebujeme:

  • 200 g soli
  • 200 g prášku do pečiva

(Můžeme použít i poloviční dávku, případně zbytek odložit na později – nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat)

  • 150 ml zahřátého Ocet
  • vařící vodu

Postup:

Prášek smícháme se solí, dobře rozmícháme a nasypeme do odtoku. Nemusíme utratit celou dávku, zbytek můžeme použít později. Na lepší sypání použijeme například dózu na cukr. Směs zalijeme šálkem zahřátého octa.

Potom nalijeme do odtoku horkou vodu.

Související články

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button