Tajný trik na pečené brambory mé babičky: Když je dáte do trouby takto, věřte, že na hranolky si už nikdy nevzpomenete!

Moje babička mě naučila dělat brambory takto a dělala jsem je přesně tak i v restauraci, ve které jsem pracovala. Všichni si je nomohli vynachválit.

Vše spočívá v jejím tajemství, které jsem se vám rozhodla prozradit. Ingredience by měla mít každá správná hospodyně doma při ruce. Trik spočívá v postupu přípravy…

Potřebujeme:

  • 1 kg brambor
  • 1 lžička soli
  • 2 l studené vody
  • 50 ml oleje

Jak uvařit nejlepší pečené brambory ? 

1. Brambory stačí jen dobře vymýt a nakrájet na půlky nebo na čtvrtky, starší i oloupejte. Dáme do studené vody se solí a přendáme na plamen – necháme na plameni jen dokud se neobjeví na povrchu bílá pěna – potom brambory hned scedíme.

2. Tajemství této přípravy spočívá v oleji – resp. v tom, že olej dáte samotný na plechu zahřát do trouby. ! Plech se studeným olejem jednoduše dejte do studené trouby a následně nastavte na 160 stupňů!

3. Když se trouba is plechem zahřejí, přidáme do horkého oleje brambory a promícháme tak, aby se každý brambora v obalil olejovou směsí. Podle chuti můžeme přidat bylinky nebo koření.

4. Teplotu zvýšíme na 180-200 stupňů a pečeme, dokud brambory nejsou zlatavé na povrchu. Díky této metodě se na povrchu brambor vytvoří křupavá kůrka, která způsobí, že brambůrky budou extra chutné.

Irecept vám přeje dobrou chuť

Související články

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button